Hemen Başvur

Anlayarak Hızlı Okuma

Kursun Adı:   Anlayarak Hızlı Okuma Kursu
Eğitimcinin Adı: Doç. Dr. İbrahim TANRIKULU
Eğitimcinin Sosyal Medya Hesapları  ibrahimmtanrikulu (instagram)
Eğitimin Türü (Online-Yüzyüze ?) Yüz yüze
Eğitimin Hedef Kitlesi Sınavlara hazırlık yapan üniversite ve lise öğrencileri
Son Başvuru Tarihi:  
Eğitim Takvimi Kurs iki ayrı hafta sonunda, iki ayrı Cumartesi günü yapılacaktır. İlk hafta yapılacak eğitimden sonra katılımcıdaki gelişimi ölçmek için ikinci eğitim 1 hafta sonra yapılacaktır. Kurs saatleri 10:00-12:00 ve 13:00-16:00 arasındadır. 
Eğitimin Yeri GaziantepÜniversitesi - Sürekli Eğitim Merkezi
Eğitim Sonunda Sınav Yapılacaksa:                           Sınav Tarihi:  Kursun başında, ortasında ve sonunda okuma hızını değerlendiren sınavlar yapılacaktır.
Kursun Amacı: Bu kurs kapsamında, sınav başarısı odaklı okuma ve anlama hızını artırmak, zaman yönetimi becerisi kazandırmak, katılımcının çevik görme kapasitesini arttırmak, taşitoskop uygulamaları ile gözkasları ve göz esnekliğini artırmak, gözün kelimeleri tek tek okuması yerine blok okumayı öğretmek,  algılama hızını artırmak, daha kısa sürede daha fazla soru çözmeyii sağlamak hedeflenmektedir.                                                                                                                                                                           
Eğitime Kimler Katılabilir? (Başvuru İçin Önkoşul Durumu):  Sınavlara hazırlık yapan tüm üniversite öğrencileri başvuru yapabilir. 
Kursun Önemi: Bu kurs sayesinde, sınavlara hazırlanan üniversite öğrencileri sınav esnasında zamanını daha etkin kullanma becerisi kazanabilmenin yanı sıra sınav başarısını arttıracak anlayarak hızlı okuma becerisi kazanacaktır.
Kurs Sonu Elde Edilecek Kazanımlar:  (Bu kursun kişiye sağlayacağı avantajlar nelerdir?) Bu kurs sonunda sınavlara hazırlanan üniversite öğrencileri, okuma hızı ve anlama oranı geliştirme, çevik görme becerileri kazanma, daha kısa sürede daha kolay anlayarak okuma gerçekleştirme, sınavlarda zaman kazanma, sınav odaklı test çözme becerilerinde gelişim sağlama, daha kısa sürede daha çok soru çözme, okuma sırasında konsantrasyon süresini arttırma, özgüven ve motivasyon geliştirme, sınav başarısını arttırma  kazanımlarına sahip olurlar.  
Kurs Saati: 10 Saat
Kurs İçeriği:  Öğrenci tanıma ve geliştirme odaklı analiz ve test uygulamaları. Okuma ölçüm ve anlama oranı analizi. Anlayarak hızlı okuma engelleri ve bunlrın aşılması. Zaman yönetimi ve sınav yönetim becerileri. Dijital uygulama destekli göz esnekliğini ve çevik görme yeteneğini geliştirme. okuma anlama çalışmaları ile paragraf çözme becerileri. okuma-göz-beyin ilişkisi. görsel hafıza geliştirme çalışmaları. aktif görme alanı geliştirme uygulamaları. blok okuma egzersizleri. beyin temelli (Gestalt) bütünleyici okuma çalışmaları. odaklanma-konsantrasyon geliştirme egzersizleri. Brain Gym (beyin jimnastiği) egzerszileri.
Kursta Kullanılacak Programlar  
Kurs Açmak İçin Gereken Asgari Katılımcı Sayısı: 10
Kurs Ücreti: 700 ( Materyal Ücreti dahildir)
Programda Ders Verecek Eğitmenler: Doç. Dr. İbrahim TANRIKULU

GÜSEM BANKA HESAP BİLGİLERİ

Hesap Adı: G.Antep Üniversitesi Döner Sermaye Saymanlığı
Banka/Şube: Halkbank-Uydu Şubesi
IBAN NO: TR 20 0001 2001 3380 0080 0000 07
Not: Lütfen ödemelerinizde Ad Soyad, TC Kimlik No, Kurs Adı belirtiniz.
ÖNEMLİ UYARI Bankacılık uygulamalarından biri olan FAST yoluyla ödeme yapmayınız!!!
Sadece Havale veya EFT yöntemini kullanınız.

BAŞVURU YAP

Anlayarak Hızlı Okuma için T.C. Kimlik Numaranızı yazarak başvuruya başlayınız.

NASIL BAŞVURU YAPABİLİRİM?
Videoyu izlemek için tıklayınız.

BAŞLAMADAN ÖNCE;
belgelerinin dijital kopyalarını sisteme yüklemek üzere hazırlayınız.
E-Posta Bültenimize Abone Olun

Yeni sertifika programları ve duyurulardan haberdar olun, indirimlerden faydalanın.