Hemen Başvur

CATIA Program Eğitimi

Kursun Adı:  CATIA  EĞİTİMİ
Eğitimin Türü (Online-Yüzyüze ?) Online-Yüzyüze
Eğitimin Hedef Kitlesi Makine Mühendisleri,Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği,Endüstriyel Tasarım Mühendisliği,gemi mühendisliği öğrencileri ve  Otomotiv Sektöründe, Gemi İnşa/Uçak Mühendisliği ,Mekatronik (Mekanik Elektronik) Alanında, Sac Metal Malzeme ile Üretim Yapılan Sektörlerde,Alanında başta olmak üzere CAD/CAM talebi olan birçok sektörde çalışan ,Mesleki bilgi ve beceriye sahip veya bilgi ve beceri kazanmak isteyen bireyler katılabilir.
Kursun Amacı: Kursiyere Catia programında çizim oluşturabilme, katı modelleme , sac parça modelleme yapabilme, parçaları birleştirerek montaj yapabilme , montajı çalıştırma, parçaların ve montajın teknik resimlerini oluşturabilme gibi mesleki bilgi ve becerileri kazandıramak
Eğitime Kimler Katılabilir? (Başvuru İçin Önkoşul Durumu):  Temel bilgisayar bilgisi olan
Kursun Önemi: Ülkemizde ’de hızla gelişen, savunma sanayi, otomotiv sanayi, uzay ve havacılık gibi sektörlerde yaygın olarak kullanılan CATIA programı Mühendislik alanlarında profesyonelleşmeyi düşünen her mühendisin için önemli bir programdır. Dünyada üretilen her 10 uçaktan 7' si ve her 10 otomobilden 6' sı CATIA imzası taşır. Bu yazılımı kullanabilen mühendis ve teknik eleman ihtiyacı her geçen gün artmaktadır. Bu proğramı öğrenilmesi,Ülkemizde Savunma sanaiyi,imlata sanayi ,uzay ve havacılık vb.alanlarda aranan  nitelikli iş gücüne ve katma değeri yüksek ürün tasarlama ve üretme sürecine  katkı sağlaması acısından önemlidir.
Kurs Sonu Elde Edilecek Kazanımlar:  (Bu kursun kişiye sağlayacağı avantajlar nelerdir?) İki boyutlu üç boyutlu modelleme yapar.Tasarlanan parçaların montajını yapar,Montajı yapılan paraçaların hareketlendirme ve animasyonunu yapar.sac parçalarını modeller ve açılım alır.Tasarlanan parçaların teknik resimlerini oluşturur.İmalat ve makine sanayi ,Havacılık, Otomotiv başta olmak üzere Kamu ve özel sektörün ARGE birimleri, tasarım ve ürün geliştirme kısımlarında çalışabilirler.
 
Kurs Saati: 48 Saat 
Kurs İçeriği:  DERS PROGRAMI
1.  İnfrastructure
2. Sketcher
3.Part design
4.Generative shape design
5.Asambley design
6.Drafting
7.Generative Sheetmetal Design
8.Ergonomics desing
Kurs Açmak İçin Gereken Asgari Katılımcı Sayısı: 8 kişi
Kurs Ücreti: 600 TL
Programda Ders Verecek Eğitmenler: Öğr.gör.Erdal ÖZTÜRK
Program Koordinatörü: Öğr.gör.Erdal ÖZTÜRK

BAŞVURU YAP

CATIA Program Eğitimi için aşağıdaki formu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Numaranızı başında 0 Olmadan 10 Hane olarak yazınız.

E-Posta Bültenimize Abone Olun

Yeni sertifika programları ve duyurulardan haberdar olun, indirimlerden faydalanın.