Hemen Başvur

ÇİNİ DEKOR EĞİTİMİ

EĞİİTM GÜNLERİ: Haftasonları (Cumartesi ve Pazar Oturumu)

EĞİTİM SAATLERİ: 09:30-13.30  - 14:00-18:00 saatleri arasında

HAFTALIK DERS SAATİ:4 SAAT

HAFTA SAYISI: 6 Hafta

EĞİTİM YERİ: GAÜN Güzel Sanatlar Fakültesi, Seramik ve Heykel Atölyesinde gerçekleştirilecektir.

1-KURSUN AMACI ve ÖNEMİ :Osmanlı tarihinden günümüze kalan en özel ve nadide miraslardan birisi olan çini sanatı hala güncel ve gündemdedir. Geleneksel Türk el sanatlarına iyi bir örnek olması açısından önemlidir. Katılımcıların çini sanatı ve uygulamaları hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olmaları; bu sanat alanının devamlılığı ve yaşatılması bakımından önemlidir. Çini uygulamaları katılımcıların bireysel motivasyonuna fayda sağlayacak; el becerilerini güçlendirecek; yeni fikir ve yaratıcı düşünceler ile yöresel ve kültürel değerlere katkı sağlayacaktır.

2-EĞİTİM SÜRESİ  :Toplamda 18 Saat (6 Gün-3 Hafta-3’er saat olmak üzere)  planlanmaktadır. Dersler hafta sonu cumartesi –Pazar 13.30 ila 16.30 saatleri arasında Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesindeki, Seramik ve Heykel Atölyesinde gerçekleştirilecektir.

Toplam 18 saatlik kurs süresince her bir katılımcı; 20 X 20 cm, 10 X 10 cm boyutlarında 2 adet karo, 18 veya 20 cm çapında 1adet duvar tabağının ( klasik Osmanlı ve Selçuklu motifleri ile)kontür işlemesini, renklendirmesini, sırlamasını ve pişirimini gerçekleştirecektir.

3-BEKLENEN KATILIMCI SAYISI : 15 Katılımcı

4-BAŞVURU ŞARTLARI : Seramik ürünlere ve Çini sanatına ilgi duyan tüm yetişkin bireyler eğitim programına katılabileceklerdir.

NOTLAR

Kurs başladıktan sonra ücret iadesi yoktur.

Paraf Karta 6 taksit imkanı

EĞİTMEN HAKKINDA

Öğr. Gör. Emel BOZKURT

Güzel Sanatlar

BOZKURTSeramik Sanatçısı, Gaziantep Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü öğretim elemanı. Seramik - Cam sanatı, Çini Heykel ve Resim disiplinlerinde uzman eğitmen.

BAŞVURU YAP


E-Posta Bültenimize Abone Olun

Yeni sertifika programları ve duyurulardan haberdar olun, indirimlerden faydalanın.