Hemen Başvur

Eğitsel Müdahale Bakış Açısıyla Oyun Temelli Sağaltımlar : Uygulamacı Eğitimi

Kursun Adı:  Eğitsel Müdahale Bakış Açısıyla  Oyun Temelli Sağaltımlar : Uygulamacı Eğitimi 
Eğitimcinin Adı: Dr. Öğr. Üyesi Fatih Emrah Demir
Eğitimin Türü (Online-Yüzyüze ?) Online
Eğitimin Hedef Kitlesi Profesyonel çocuk gelişimi, psikolojisi ve eğitim hizmetleri sağlayanlar ve bu hizmetlerine yeni uzmanlık eklemek isteyenler,
Hizmet verdiği alanlarda çocuk ve aile ilişkilerini geliştirmek ve ek uzmanlık kazanmak isteyenler,
Sistemli yöntemler öğrenerek, kanıtlanmış ve takip edilebilir bir yapıda çocuk ve ailelere hizmet sunmak isteyenler,
Nitelikli ve kapsamlı bir eğitim sürecinden sonra bilgi ve donanımını geliştirmek isteyenler,
Bir ailede çocuk gelişimi, psikolojisi, eğitimi ve çocuk – ebeveyn ilişkisi konularında kendilerini geliştirmesine yardımcı olmak isteyenler,
Kendi ailesinde oyun terapisi hizmeti almak isteyenler.
Diyanet İşleri Başkanlığında Görevli 4-6 Yaş Grubu Kur'an Kursu Öğreticileri.                            Ebeveynler ve yukarıda sayılan alanlardaki üniversite öğrencileri
Son Başvuru Tarihi:  
Eğitim Takvimi Pazartesi 17:00/Haftada 1 gün 2 ders saati Toplam eğitim süresi: 6 hafta 
Eğitimin Yeri Online / Zoom üzerinden online canlı dersler
Eğitim Sonunda Sınav Yapılacaksa:                           Sınav Tarihi:  Başlangıç tarihinden 6 hafta sonra yazılı bir sınav yapılacaktır. Sınav süresi 30 dakikadır. Katılımcılar sınav tarihinde diledikleri saatte sınava girebilirler. 
Kursun Amacı: Oyun, çocukların ilk iletişim araçlarındandır ve oyunların temaları aynı olsa da hiçbir oyun diğerine tamamıyla benzemez. Çocuklar bazen içlerinde biriktirdikleri agresyonu oyun ile dışa vururlar. Dikkatli profesyoneller ve ebeveynler çocukların oyunlarını bir eğitim ve değerlendirme amacı ile kullanmaktadırlar. Bu sertifika programında, oyunun teorik ve bilimsel temellerini ortaya koyduktan sonra bir değerlendirme ve eğitim aracı olarak "Oyun Müdahalesi"nden nasıl yararlanılabileceği adım adım işlenecektir. Kursu tamamlayan profesyoneller ve ebeveynler, oyuna karşı daha farklı ve üst bir bakış açısı kazanarak oyun sürecini öğrencilerinin ya da çocuklarının öğrenme süreçlerine destek olacak şekilde desenlenmesini sağlayabileceklerdir. 
Eğitime Kimler Katılabilir? (Başvuru İçin Önkoşul Durumu):  Hedef kitlesinde belirtilen meslek elemanları ile, oyun sağaltımına ilgi duyan ön-lisans, lisans ve lisansüstü öğrencileri ve mezunları ile ebeveynler bu eğitime katılabilir. 
Kursun Önemi: Tarihsel perspektif içerisinde eğitim teorileri nasıl değiştiyse, oyun teorileri de benzer şekilde gelişmiş ve değişmiştir. Oyun artık salt bir amaç değil bir araçtır. Çocukların sosyal becerileri edinmelerine, problem davranışlarının azaltılmasına, yaşadıkları güçlükleri dışavurmalarında oyundan üst düzeyde istifade etrmek gerekmektedir. Bu da öncelikle teorik bilginin edinimi ve uygulamaya dönük temel oluşturmayla olur. Bu kursu tamamlayanlar oyunun teorik temellerini içselleştirmiş ve bir değerlendirme ve eğitim aracı olan oyun sağaltımını eğitsel amaçla kullanabilir hale geleceklerdir.
Kurs Sonu Elde Edilecek Kazanımlar:  (Bu kursun kişiye sağlayacağı avantajlar nelerdir?) Bu uygulamacı sertifika kursunu başarı ile tamamlayan katılımcılar eğitsel bakış açısı ile oyun sağaltımı konusunda teorik ve uygulamaya yönelik kazanımları edineceklerdir. Meslek hayatına girmeden önce mesleki gelişim portföyünü geliştirmek veya hizmet içinde yer alan uygulamacılara ek kazanımlar edindirmeyi amaçlayan bu kurs ile oyun teorisinin eğitsel bakış açısı kazandırmak amaçlanmaktadır.                           
Kurs Saati: 12 saat
Kurs İçeriği:  Bölüm 1: Çocukların Gelişim Özellikleri                                                                                         Bölüm 2: Çocuk Gelişimi Sürecinde Oyun Kavramı                                                                          Bölüm 3: Çocuklarda Oyun Gelişimi                                                                                                Bölüm 4: Oyun Türleri                                                                                                                               Bölüm 5: Oyun Türlerinde Uzmanların Rol ve Sorumlulukları                                                                                                                       Bölüm 6: Bir Müdahale Olarak Oyun I                                                                                                            Bölüm 7: Bir Müdahale Olarak Oyun II                                                                                               Bölüm 8: Bir Müdahale Olarak Oyun III                                                                                         Bölüm 9: Bir Değerlendirme Aracı Olarak Oyun                                                                          Bölüm 10. Uzmanların/Öğretmenlerin Oyun Sağaltımındaki Rol ve Sorumlulukları                       Bölüm 11: Oyun Sürecinde Uzmanın/Öğretmenin Yanıtlayıcılığı/Nasıl Yanıtlayıcı Olunur Bölüm 12. Farklı Bilimsel Çalışmaların Özetlenmesi ve Katılımcılarla Tartışılması 
Kurs Açmak İçin Gereken Asgari Katılımcı Sayısı: 10
Kurs Ücreti: 250
Programda Ders Verecek Eğitmenler: Dr. Öğr. Üyesi Fatih Emrah Demir
Program Koordinatörü: Dr. Öğr. Üyesi Fatih Emrah Demir

GÜSEM BANKA HESAP BİLGİLERİ

Hesap Adı: G.Antep Üniversitesi Döner Sermaye Saymanlığı
Banka/Şube: Halkbank-Uydu Şubesi
IBAN NO: TR 20 0001 2001 3380 0080 0000 07
Not: Lütfen ödemelerinizde Ad Soyad, TC Kimlik No, Kurs Adı belirtiniz.
ÖNEMLİ UYARI Bankacılık uygulamalarından biri olan FAST yoluyla ödeme yapmayınız!!!
Sadece Havale veya EFT yöntemini kullanınız.

BAŞVURU YAP

Eğitsel Müdahale Bakış Açısıyla Oyun Temelli Sağaltımlar : Uygulamacı Eğitimi için T.C. Kimlik Numaranızı yazarak başvuruya başlayınız.

NASIL BAŞVURU YAPABİLİRİM?
Videoyu izlemek için tıklayınız.

BAŞLAMADAN ÖNCE;
belgelerinin dijital kopyalarını sisteme yüklemek üzere hazırlayınız.
E-Posta Bültenimize Abone Olun

Yeni sertifika programları ve duyurulardan haberdar olun, indirimlerden faydalanın.