Hemen Başvur

İNGİLİZCE KONUŞMA VE TELAFFUZ

EĞİİTM BAŞLAMA TARİHİ: 05.03.2019

EĞİTİM GÜNLERİ: Salı- Perşembe

EĞİTİM SAATLERİ: 18.00-20.00 Saatleri arası

KURSUN AMACI ve ÖNEMİ :

Bu kursun hedef kitlesi olarak kapsanacak materyal, yabancı dil olarak İngilizce’nin temel ve orta düzeydeki öğrencilerine yöneliktir. Bu kurs, anadili İngilizce olan kişilerle doğrudan konuşma ve iletişim kurmak ve sürdürmek için ana dili İngilizce olmayan kişilerin sözlü konuşma becerilerini geliştirecek şekilde tasarlanmıştır. İçerik olarak, bu kursun ana kısımları konuşma, dinleme, anlama, grup ve bireysel sunumlar, okuma, yazma, soru sorma ve cevaplama ve ana dili İngilizce olan konuşmacılarla etkili bir şekilde iletişim kurmaktır. Tüm kavramlar, özellikle kursa katılanların telaffuz yeteneklerinin geliştirilmesi üzerinde durulup sürekli olarak uzman eşliğinde öğretilecektir. Bu kurs aşağıdakileri amaçlamaktadır:

1. Sosyal durumları keşfederek kavramak, örneğin, bir fikri ifade etme, kabul etme/katılmama, belirli durumlarda açıklamaları talep etme, bir araya gelindiğinde bir toplumda konuşma/konuşmayı kesme veya kapatma biçimlerini vb.

2. Profesyonel poster sunumları ve seminerler gibi konuşma durumlarında veya ortamlarında öğrencilerin becerilerini ve tecrübelerini geliştirmek.

3. Bir özel girişimci/akademik çalışan için gerekli olan okuma, yazma ve iletişim yetenekleri ile birlikte kültürel farklılıklara ilişkin bir anlayışa sahip olmasını sağlamak.

4. Bir özel girişimcinin/akademik çalışanın yurt dışı ziyaret, seyahat ve gezilerinde hava alanları ve gümrüklerde, iş görüşmelerinde, toplantılarda veya diğer ticari veya bilimsel platformlarda dil ve iletişim bakımından karşılaşılan güçlüklerin/problemlerin üstesinden gelerek, kendisini karşı tarafa rahatlıkla anlatabilme ve karşı tarafı anlayabilme kabiliyeti kazanmasını sağlamak.

Özetle bu programla, öğrencilerin sessizce oturacakları ve dinleyebilecekleri bir ders değildir. Düzenli konuşma pratikleri yaparak akıcılık kazanmak için tüm öğrencilerin aktif olması ile birlikte kültürel farklılıklara ışık tutacak bir özel girişimci/akademik çalışanların okuma, yazma ve iletişim becerilerini kavraması beklenmektedir. Bu nedenle, öğrencilerin öğrenmesi için derse katılım çok önemlidir. Öğrenciler, bir poster projesi hazırlamak için kendi materyallerine ulaşmaktan sorumlu olacaklardır. Ayrıca, öğrencilerin İngilizce-Türkçe/Türkçe-İngilizce sözlük almaları önerilmektir.

EĞİTİM SÜRESİ : Haftada 4 Saat (2+2 Saat) olmak üzere toplam 14 hafta (56 Saat) olarak planlanmaktadır. Dersler hafta içi Salı ve Perşembe günleri 18.00 ile 20.00 saatleri arasında GÜSEM bünyesindeki dersliklerde gerçekleştirilecektir.

BEKLENEN KATILIMCI SAYISI : 20-25 Katılımcı.

BAŞVURU ŞARTLARI : Tüm yetişkin bireyler; İngilizceyi ana dili İngilizce olanlarla doğrudan konuşma ve iletişim yaparak sözel becerilere ulaşmak için İngilizce bilgilerini pratik ve yararlı bir seviyeye getirmek isteyen tüm yetişkin bireyler bu kurs programına katılabileceklerdir.

PROGRAMDA DERS VERECEK EĞİTMENLER : Doç.Dr. Gülay ZENGİN, Fen-Edebiyat Fakültesi, Kimya Bölümü, Gaziantep Üniversitesi, Öğretim Üyesi.

PROGRAM KOORDİNATÖRÜ : Doç.Dr. Gülay ZENGİN

NOTLAR:

Kurs Başladıktan sonra ücret iadesi kesinlikle yoktur.

Paraf Karta 6 taksit imkanı

Gruplara özel indirim uygulanmaktadır.

EĞİTMEN HAKKINDA

Yönetici

Admin

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam sit amet nulla sed neque congue pharetra sed sed leo. Pellentesque elementum porttitor libero hendrerit porta. Aenean vitae odio semper, iaculis nibh non, hendrerit augue. Nam non tincidunt justo, eu fermentum nulla

BAŞVURU YAP


E-Posta Bültenimize Abone Olun

Yeni sertifika programları ve duyurulardan haberdar olun, indirimlerden faydalanın.