Hemen Başvur

Rusça Dil Kursu

1-KURSUN AMACI :  Rusça dünyanın en çok konuşulan dilleri arasında yer almakta, Rusya ile gelişen gerek ekonomi alanında, gerekse de kültürel, bilimsel alanlardaki ilişkiler bu dili öğrenmeyi artık zorunlu hale getirmektedir. Rusya ile ticaret yapan iş adamları, turizm sektöründe çalışanlar ve inşaat sektöründeki mühendisler, bilimsel alanda kendini geliştirmek isteyen öğrenciler ve bir kültür dili olarak Rusçayı öğrenmek isteyen herkes için bir başlangıç olacak bu kurs, kursiyerlerin günlük hayatta basit ve temel düzeyde kendilerini ifade edebilmelerinin sağlanmasına, okuma, yazma ve konuşma becerilerinin geliştirilmesine yöneliktir. Bu kurs ile kursiyerler Rus alfabesini öğrenip okuyup yazabilecekler, temel düzeyde kendilerini ifade edebilecek ve yine temel düzeyde dilbilgisi yapılarını öğreneceklerdir.

2-KURSUN ÖNEMİ :Rusça öğrenmeye ihtiyaç duyan herkes için doğru bir başlangıç olacak kursumuz, bu alanda kullanılan en yetkin kaynaklarla ve çeşitli görsel, işitsel, metinsel materyallerle desteklenecek, kursiyerin kurstan en yüksek verimi alması sağlanacaktır.

3-EĞİTİM SÜRESİ:

 3 Ay-100 saat olmak üzere, haftada 8 saatten oluşmaktadır. Kurs bitiminde kursiyerlere sınav uygulanacak ve sınavı geçmeleri durumunda A1 düzeyinde sertifika verilecektir.

 

4-BEKLENEN KATILIMCI SAYISI : 15

 

5-BAŞVURU ŞARTLARI : Kursa herkes katılabilir.

DERSTE KULLANILACAK MATERYALLER: Doroga v Rossiyu 1 temel kaynak olarak kullanılacak ve kursiyerlere kurs tarafından ücretsiz temin edilecektir. Bunun dışında kullanılan diğer materyalleri de kursumuz sağlayacaktır

PROGRAM KOORDİNATÖRÜ : Okt. Melda ŞENEL

Eğitim Günleri: Çarşamba, Cuma 17:00-21:00

EĞİTMEN HAKKINDA

Melda Şenel

Rus Dili

Okt. Melda ŞENEL Lisans- Ankara Üniversitesi, Rus Dili ve Edebiyatı M.E.B. bursuyla 1 yıl Rusya Lipetsk Devlet Pedagoji Üniversitesinde dil eğitimi Yüksek Lisans – Gazi Üniversitesi, Rus Dili ve Edebiyatı

BAŞVURU YAP


E-Posta Bültenimize Abone Olun

Yeni sertifika programları ve duyurulardan haberdar olun, indirimlerden faydalanın.