Hemen Başvur

SERAMİK HEYKEL EĞİTİMİ / KURSU

EĞİİTM GÜNLERİ: Haftasonları (Cumartesi ve Pazar Oturumu)

EĞİTİM SAATLERİ: 09:30-13.30  - 14:00-18:00 saatleri arasında

HAFTALIK DERS SAATİ:4 SAAT

HAFTA SAYISI: 6 Hafta

EĞİTİM YERİ: GAÜN Güzel Sanatlar Fakültesi, Seramik ve Heykel Atölyesinde gerçekleştirilecektir.

1-KURSUN AMACI ve ÖNEMİ :Sanat disiplinleri arasında köklü bir geçmişe sahip olan heykel, ilk çağ medeniyetlerinde bile ciddi bir gelişim sergilemiş alanlardan bir tanesidir. En önemli özelliği mekana bağımlı, mekânsal düzenleme sanatıdır. 3 boyutlu bir plastik ifade şekli ve zenginliğe sahiptir. İç ve dış, ev, yol, meydan, park gibi kentsel ve kamuya acık alanların bir parçası olması bakımından önemlidir. Soyut ya da somut ifade biçimlerinin uygulanabileceği bu alan sayesinde sanatsal bakış açısı, plastik beceri, 3 boyut, oran, orantı ve denge gibi kavramlar gelişir. Malzeme bilgisi ve teknik detaylar da kavrandıktan sonra heykel kategorisinde sanatsal birçok çalışama gerçekleştirilebilir.

2-EĞİTİM SÜRESİ  : Toplamda 18 Saat (6 Gün-3 Hafta-3’er saat olmak üzere)  planlanmaktadır. Dersler hafta sonu cumartesi –Pazar 13.30 ila 16.30 saatleri arasında Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesindeki, Seramik ve Heykel Atölyesinde gerçekleştirilecektir.

Toplam 18 saatlik kurs süresince her bir katılımcı; herhangi bir uygarlığa ait, heykel kategorisine dahil olabilecek nitelikte (3 boyutlu, figüratif)  soyut - somut, hayvan - insan figürünü veya kendine ait herhangi bir özgün tasarımı uygulayacak; kurutma bisküvi pişişimi ve sırlama işlemlerini gerçekleştirecektir.

3-BAŞVURU ŞARTLARI : SeramikSanatına ve Heykele ilgi duyan tüm yetişkin bireyler eğitim programına katılabileceklerdir.

EĞİTMEN HAKKINDA

Öğr. Gör. Emel BOZKURT

Güzel Sanatlar

BOZKURTSeramik Sanatçısı, Gaziantep Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü öğretim elemanı. Seramik - Cam sanatı, Çini Heykel ve Resim disiplinlerinde uzman eğitmen.

BAŞVURU YAP


E-Posta Bültenimize Abone Olun

Yeni sertifika programları ve duyurulardan haberdar olun, indirimlerden faydalanın.