Hemen Başvur

TEMEL SERAMİK EĞİTİMİ

EĞİİTM GÜNLERİ: Haftasonları (Cumartesi ve Pazar Oturumu)

EĞİTİM SAATLERİ: 09:30-13.30  - 14:00-18:00 saatleri arasında

HAFTALIK DERS SAATİ:4 SAAT

HAFTA SAYISI: 6 Hafta

EĞİTİM YERİ: GAÜN Güzel Sanatlar Fakültesi, Seramik ve Heykel Atölyesinde gerçekleştirilecektir.

1-KURSUN AMACI ve ÖNEMİ :Seramik ürünler sofra malzemelerinden elektroniğe, sağlık gereçlerinden inşaata, süs eşyasından uzay teknolojilerine kadar hayatımızın hemen her alanında kullanılan ürünlerdir. Endüstriyel ve sanatsal manada ileri teknoloji uygulamaların gerçekleştirildiği seramik malzeme ve üretimine ilişkin temel prensipleri kursiyerler ile uygulamalı olarak etüt etmek, programın ana amacını oluşturmaktadır.

Seramikhammaddeleri ve seramik ürünler hakkında genel bir fikre sahip olan kursiyerler, edindikleri bilgileri de kullanarak; herhangi bir grup kullanım eşyasını, dekoratif, sanatsal  bir objeyi veya yöresel, kültürel değerlere katkı sağlayacak türdeki bir çok ürünü uygun şekillendirme tekniklerini kullanarak, 3 boyutlu olarak hayata geçirebilir.

2-EĞİTİM SÜRESİ : Toplamda 18 Saat (6 Gün-3 Hafta-3’er saat olmak üzere)  planlanmaktadır.Dersler hafta sonu cumartesi –Pazar 13.30 ila 16.30 saatleri arasında Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesindeki, Seramik ve Heykel Atölyesinde gerçekleştirilecektir.

Toplam 18 saatlik kurs süresince her bir katılımcı; 1 adet 25X25 cm ölçülerinde rölyef(kabartma) pano; 1 adet Anadolu medeniyetlerine özgü formlardan (fitil tekniği kullanılarak) reprodüksiyon( birebir kopya); 1adet( plaka tekniği kullanılarak) kapaklı fonksiyonel kap üreterek bu ürünlerin bisküvi ve sır pişirimlerini gerçekleştirecektir.

3-BEKLENEN KATILIMCI SAYISI :15 Katılımcı

4-BAŞVURU ŞARTLARI : Seramik ürünlere ve seramik sanatına ilgi duyan tüm yetişkin bireyler eğitim programına katılabileceklerdir.

NOTLAR:

Kurs başladıktan sonra ücret iadesi yoktur.

Paraf karta 6 taksit imkanı

EĞİTMEN HAKKINDA

Öğr. Gör. Emel BOZKURT

Güzel Sanatlar

BOZKURTSeramik Sanatçısı, Gaziantep Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü öğretim elemanı. Seramik - Cam sanatı, Çini Heykel ve Resim disiplinlerinde uzman eğitmen.

BAŞVURU YAP


E-Posta Bültenimize Abone Olun

Yeni sertifika programları ve duyurulardan haberdar olun, indirimlerden faydalanın.