Hemen Başvur

TORNA( ÇÖMLEKÇİ ÇARKI) EĞİTİMİ

EĞİİTM GÜNLERİ: Haftasonları (Cumartesi ve Pazar Oturumu)

EĞİTİM SAATLERİ: 09:30-13.30  - 14:00-18:00 saatleri arasında

HAFTALIK DERS SAATİ:4 SAAT

HAFTA SAYISI: 6 Hafta

EĞİTİM YERİ: GAÜN Güzel Sanatlar Fakültesi, Seramik ve Heykel Atölyesinde gerçekleştirilecektir.

1-KURSUN AMACI ve ÖNEMİ : Seramik şekillendirme tekniklerinden birisi olan çömlekçi tornasında şekillendirme, eski çağlardan günümüze kadar gelmiş; rotasyon bir yöntemdir. Geleneksel sanatların bir çok alanında olduğu gibi bu çalışma biçimi de güncelliğini korumaktadır. Çeşitli okulların eğitim programlarında bulunmak ile birlikte bu alanda bireysel çalışmalar yürüten sanatçılar mevcuttur. Her ne kadar yaygın bir uygulama alanı varmış gibi gözükse de çömlekçi çark ustaları ve çanak çömlek üreten işletmelerin sayısı gün geçtikçe azalmaktadır. Anadolu nun geçmişinde önemli bir yere sahip bu yöntem ile kullanım eşyasından dekoratif ürünlere kadar birçok obje üretilebilir. Bu ürünler bulunulan şehrin veya ülkenin tarihsel, kültürel değerlerinin işlenebileceği elverişli ürünlerdir.

2-EĞİTİM SÜRESİ  :Toplamda 16 Saat ( 4 Gün- 2Hafta- 4’er saat olmak üzere) planlanmaktadır.Dersler  hafta sonu cumartesi-Pazar 13.30 ila 17.30 saatleri arasında Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesindeki, Seramik ve Heykel Atölyesinde gerçekleştirilecektir.

Toplam 16 saatlik kurs süresince her bir katılımcı; belirli ölçü ve aralıklar da 1 adet küllük, 1adet çanak, 1 adet küre vazo, 1 adet kulplu kupa bardak üretecek; kurutma, bisküvi ve sır pişirimlerini gerçekleştirecektir.

3-BEKLENEN KATILIMCI SAYISI :10Katılımcı

4-BAŞVURU ŞARTLARI : Seramik ürünlere ve seramik sanatına ilgi duyan tüm yetişkin bireyler Çömlekçi Çarkı eğitim programına katılabileceklerdir.

NOT:

Kurs başladıktan sonra ücret aidesi yoktur.

Paraf Karta 6 taksit imkanı

EĞİTMEN HAKKINDA

Yönetici

Admin

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam sit amet nulla sed neque congue pharetra sed sed leo. Pellentesque elementum porttitor libero hendrerit porta. Aenean vitae odio semper, iaculis nibh non, hendrerit augue. Nam non tincidunt justo, eu fermentum nulla

BAŞVURU YAP


E-Posta Bültenimize Abone Olun

Yeni sertifika programları ve duyurulardan haberdar olun, indirimlerden faydalanın.