Hemen Başvur

Uygulamalı Panel Veri Ekonometrisi Eğitimi

Kurs Tarihleri:

07-08-09 ŞUBAT 2020 TARİHLERİNDE 3 GÜN SÜRECEKTİR.

1-KURSUN AMACI: Lisansüstü düzeyde öğrenim gören öğrencilerin, akademisyenlerin ve iş dünyası analistlerinin ülke veya firma gruplarına dayalı veri setleri üzerinden yapacakları çalışmalarda faydalanabilecekleri analiz tekniklerini uygulayabilme yeterliliği kazandırmak.

2-KURSUN ÖNEMİ: Ekonometrik yöntemlerin temellerinin kavranması ve bu temellere dayalı olarak sürekli biçimde güncellenen yeni tekniklerin öğrenilmesi, katılımcıların kaliteli ve etki faktörü yüksek dergilerde yayın yapabilmeleri bakımından önem arz etmektedir.

3-EĞİTİM SÜRESİ: Toplam 25 Saat (3 Gün) şeklinde planlanmaktadır. Derslerin Cuma, Cumartesi ve PAzar günleri GÜSEM bünyesindeki dersliklerde yapılması planlanmaktadır.

4-BEKLENEN KATILIMCI SAYISI: 18-22 arası katılımcı sayısı planlanmaktadır.

5-BAŞVURU ŞARTLARI: Kurs, uygulamalı ekonometri alanına ilgi duyan tüm katılımcılara açık olmakla birlikte özellikle İktisat, İşletme, Ekonometri ve Finans alanında çalışmalar yapan katılımcılar için önerilmektedir. Katılımcıların yanlarında EViews (en düşük EViews 9 sürümü), GAUSS (en düşük GAUSS 10 sürümü) ve STATA (en düşük STATA 12) programlarının yüklü olduğu bir dizüstü bilgisayar ile gelmesi gerekmektedir. (İhtiyaç halinde öğretim üyesi tarafından kurs öncesi yüklenebilecektir.)

6-KURS ÜCRETİ: Eğitim Katılım Ücreti 500 TL’dir.

7-PROGRAMDA DERS VERECEK EĞİTMENLER : Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Akif DESTEK 8-PROGRAM KOORDİNATÖRÜ : Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Akif DESTEK

NOTLAR:

YETERLİ KONTENJANA ULAŞTIKTAN SONRA SINIFIMIZ AÇILACAKTIR. KURS BAŞLADIKTAN SONRA ÜCRET İADESİ YOKTUR.

BAŞVURU YAP


E-Posta Bültenimize Abone Olun

Yeni sertifika programları ve duyurulardan haberdar olun, indirimlerden faydalanın.